Kore ve Japonya

100% Memnuniyet

**TURUMUZ İSTANBUL ÇIKIŞLI OLUP DİĞER ŞEHİRLERDEN KATILMAK İSTEYEN MİSAFİRLERİMİZ OTOBÜS VEYA UÇAK İLE İSTANBULA GÖNDERİLECEKTİR.

                     EFSANE JAPONYA & KORE GEZİSİ
1.GÜN İstanbul Atatürk Havaalanın’dan Asiana Havayolları Oz 551 Sefer sayılı 17:30 uçuşuyla Asya kıtası boyunca Seoul Incheon Havalimanı’na uçuş.
2.GÜN Incheon Havalimanı’ndan 15:25’de Tokyo Narita Uluslararası Havaalanı’na aktarma yapıyoruz. Oz 106 sefer sayılı Asiana Havayolları uçağıyla Tokyo Narita Uluslararası Havaalanı’na 17:20’de iniyoruz. Aracımızla UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Asakusa Kannon Tapınağı gezisi.Bu tapınak MS. 645 yıllarında yapılmış ihtişamlı tapınaklarından biridir.İkinci Dünya Savaşı’nda bombalarla yıkılan tapınak tekrar restore edilerek 1950 yılında turislerin ziyaretine açılmıştır.Günün yorgunluğunu otelimizde atıyoruz. Geceleme Tokyo’da . 
3.GÜN Otelimizdeki kahvaltımızın ardından Tokyo gezimize başlıyoruz. İlk durak Nakamise Souvenier Caddesi alışveriş imkanı bulabileceğiniz bir caddedir.Sonrasında Ada park olan Odaiba park gezisi ve Tokyo Körfezi üzerinde yer alan ve Shibaura ile Odaiba’yı bağlayan bir asma köprü olan Reinbow köprüsü .Ardından Minato-ku’daki Shiba Parkında 333 metre yüksekliğinde ve 4000 ton ağırlığında olan Tokyo’nun simgesi Kule’de manzaranın tadını çıkaracağız.Günü Japonya’da ünlü bir bölge olan Ginza gezisi ile sonlandırıyoruz..Konaklama Otelimizde.
4.GÜN Oteldeki kahvaltımız sonrası Japonya’nın sembolü olan Fuji Dağı’na hareket ediyoruz. Fuji Dağı, 3.766 m yüksekliğiyle Japonya’daki en yüksek dağdır. Aynı zamanda etkin bir yanardağ olmasına karşın, 1707-08 yıllarındaki patlamasından bu yana volkanik etkinlik göstermemiştir. Fuji dağı yakınındaki bulunan Hakone Milli Parkını geziyoruz. Burası doğal güzellikllerin bulunduğu görülmeye değer turistik bir parktır.Park gezimizin ardından Japonya’nın eski başkenti Kyoto’ya hareket.Konaklama Kyoto’da.
5.GÜN Kahvaltımızın ardından doğada yeşilliklerin arasında ihtişamlı bir yapı olara yapılan Kıyomızu Tapınağı ziyareti .Sonrası Todaiji Tapınağı gezisi.Tōdai-ji dünyanın en büyük ahşap yapısı olmasının yanı sıra dünyanın en büyük Buda heykeli olan ve Japoncada Daibutsu denen heykeli de bünyesinde barındırmaktadır.Kyoto turumuzu burda sonlandırıyoruz ve Tren ile Osaka’ya geçiyoruz. Konaklama Osaka’da.
6.GÜN Kahvaltımızın ardından ilk duarğımız Sumiyoshi Grand Shrine.Burası eskiden Japonya’nın resmi dini olarak bilinen Şintoizm’in tapınakları arasınadır.Milli hazineleri arasındadır.Tapınak kompleksi iç tapınak Naikū ile dış tapınak Gekū olmak üzere birbirlerine altı kilometre uzaklıkta bulunan iki önemli tapınağı içerir.Tapınak gezimiz sonrasında Osoka Kalesine geçiyoruz.Ardından Dotombori Yemek Sokağında bugünkü turumuz son buluyor ve sonrasında Kore’nin ikinci büyük şehri ve aynı zamanda en büyük liman kenti olan Busan’a uçuyoruz.Konaklama Busan’da.
7.GÜN Otelimizdeki kahvaltının ardından muhteşem okyonus manzarasına sahip okyonus ve karanın güzelim buluşmasını görebileceğiniz Taejongdae Gözlem yerine gidiyoruz. Akabinde Güney Kore ve Türkleri güçlü bağlarla bağlayan tarihine yolculuk. Kore Savaşı’nda şehit olmuş Türk şehitlerinin de bulunduğu Birleşmiş Milletler Mezarlığını ziyaret edip şehitlerimizi anıyoruz.Sonrasında Güney Kore tarihinin önemli bir kenti Gyeoungjuya hareket ediyoruz. Burdaki açık hava müzesi gezisi sonrası otelimizde konaklama.
8. GÜN Kahvaltımızın ardından Gyeongju’da 1995 yılında UNESCO Dünya mirası listesine giren Bulguksa Tapınağı ve Seokuram Grotto gezisi yapıyoruz. Bulguksa tapınağı Kore’nin en ünlü tapınakları arasında olup heybetli görünüşü ile insanları kendine çekmektedir.Seokgurom Grotto Buda’ya yapılan Dünya’nın en güzel türbelerinden biridir.Merkezinde bulunan Budha heykeli ağaçlarla kaplı tepelerin arasından Doğu Denizi’nin ufkuna bakmaktadır. Gyeongju gezimizin ardından Güney Kore’nin başkenti Seoul’e hareket ediyoruz. Konaklamamız Seoulde otelde.
9.GÜN Otelimizdeki aldığımız güzel kahvaltıyla güne enerjik olarak başlıyoruz Bugün tüm gün Seoul turumuz bulunuyor. 1395 yılında Jeoson Hanedanlığı tarafından yapılan aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve Kuzey Sarayı olarak da bilinen Gyeongbokgung Sarayı’nı gezimize başlıyoruz.Modern bir şehrin ortasında görkemli bir şekilde yükselmiş bina geçmişin izlerini taşımakta olup geleneksel mimarisinden etkileneceğiniz muhteşem bir yapıdır.Sonrasında alışveriş imkanı bulabileceğiniz Seoul’ün ünlü Insadong Antika sokağı ve Myeongdong Alışveriş Bölgesi’ni geziyoruz.Son olarak Seoul’ün simgesi N-Tower . Namsan Dağı ‘nda yer alır ve 236 m. yüksekliği ile Seoul’ün en yüksek yerinde konumlanmıştır. Kulenin camlı gözlem yerinden şehrin manzarasının tadını çıkarıyoruz. Konaklama otelimizde.
10. GÜN Kahvaltımızın ardından eve dönüş vaktiniz gelmiştir. Uluslararası Incheon Havaalanı’na hareket ediyoruz. Asiana Havayolları uçağı OZ551 sefer sayılı saat 10:20 uçuşuyla Türkiye’ye hareket ediyorsunuz. Saat 16:10’da Atatürk Havalimanı’nda oluyorsunuz.


*
Gerekli görüldüğü taktirde yukarıdaki program haber vermeksizin değiştirilebilinir.

 
Hizmet Özellikleri
  • Vip Araç ve Uçak Transfer Hizmeti
 
Foto Galeri

 

 

Satın Al

20.11.2021
783
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.