Golf Rival Tour ile Yaşanır

100% Memnuniyet

HER YIL BİNLERCE MİSAFİRİNE GOLF HEYECANI YAŞATAN RİVAL TOUR SİZLERE BU DENEYİMİ YAŞATMAYA DEVAM EDİYOR.

Golf Nedir
Çimenlerle kaplı, açık, geniş bir alanda, ufak bir topu özel sopalarla ilerleterek belli bir deliğe sokma amaçlı oynanan oyuna Golf denir.

GOLF
Golf, belirli standartlara sahip topların, birbirinden farklı özellikleri bulunan sopalar yardımıyla, oyun alanı içerisindeki deliğe, en az sayıda vuruş yapılarak sokulması amacını güden bir spordur. Tipik bir golf sahası, 9 ya da 18 deliğe sahiptir ve bunların her biri birbirinden farklı yapı ve görünüşe sahiptir.

Topa sopalar yardımıyla vurmak suretiyle yapılan diğer bir çok spor dalından 3 belirgin özelliğiyle ayrılır;

  1. Golf, çok geniş bir alana yayılan, farklı büyüklükteki sahalarda oynanır. Ve bu sahaların hiç biri diğeriyle aynı ölçü ve boyutta değildir.
  2. Golfun amacı, topların özel sopalar yardımıyla en az vuruşla, hedef olan deliklere sokulmasıdır.
  3. Golf deki rakibiniz, hiç bir şekilde sizin oyununuza müdahale edemez. Yani, oyunu en iyi şekilde tamamlamak tümüyle size bağlıdır

Golfta Amaç; Golf Nasıl Oynanır.
Golf oyununda amaç; ” topu ‘ başlama yeri – Tee ground ‘ olarak adlandırılan yerden, ‘ yeşil – green ‘ diye tabir edilen alan içerisindeki deliğe, en az sayıda vuruşla sokmak ” şeklinde özetlenebilir.

Özel olarak hazırlanmış 9 ya da 18 delikli sahalarda oynanan oyunda, iki farklı oynama şekli vardır; Kazanılan veya kaybedilen deliklere göre oynanan “maç oyunu – match play” ve en az vuruşla bitirmeyi amaçlayan “vuruş sayısı oyunu – stroke play” .

Maç oyununda, en az sayıda vuruşla topu hedefe sokan taraf, o deliği kazanmış olur. Tüm oyunların ardından, en çok deliği kazanan oyuncu, maçın da galibidir. Vuruş sayısına göre oynanan oyunda ise, 18 deliği en az vuruş sayısıyla tamamlayan taraf oyunu kazanır.

 
Foto Galeri

 

 

İletişime Geç

GOLF OYUNU BİR TUTKUDUR. BU TUTKUYU BİZİMLE YAŞAMAK GOLF OYUN PAKETLERİMİZ VE BİRBİRİNDEN İNDİRİMLİ FİYATLARIMIZ İÇİN CANLI DESTEK HATTIMIZDAN BİLGİ ALABİLİR VEYA info@rivaltour.com ADRESİNE YAZABİLİR VEYA +90 242 324 30 88 NUMARALI TELEFONLARDAN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ.

13.10.2021
1.232
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.