Yunanistan (Vizeli) 3 Gece – 4 Gün

100% Memnuniyet

SELANİK-KAVALA-METEORA(KALAMBAKA)-SELANİK (3gece4gün)

 1.Gün Thessaloniki

Sabah erken saatlerinde havaalanında buluşuyoruz ve check-in işlemlerimizin ardından Yunanistan’ın ikinci büyük şehri olan Selanik (Thessaloniki) şehrine doğru uçuyoruz. Yolculuğumuzun ardından Selanik Makedonya Uluslararası Havaalanına iniş yapıyoruz. Burada gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanmasından sonra lüks otobüslerimiz ile Selanik şehrini keşfetmek için şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz. Şehir turumuza panoramik olarak başlarken, kordon, beyaz kule, döner kule, Fuar, Kamara meydanı, Aristoteles meydanı, Selanik kalesini gezerken Selanik’in en önemli kilisesi olan Aziz Dimitris kilisesini ziyaret ediyoruz. Ardından Atatürk’ün evinin ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Daha sonra serbest zaman ile halkın arasına karışıyoruz. Daha sonra otelimize geçiyoruz.

 2.Gün Kavala

Sabah erken saatlerde kahvaltımızı otelimizde yaptıktan sonra Kavala için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 160 km yolculuğumuzdan sonra Kavala ’ya varıyoruz. Kavala ’ya girişte şehre inmeden manzara için bir mola verip şehri yukarıdan izliyoruz. Daha sonra şehir merkezine vardığımızda limanda otobüsümüzden inip yürüyerek Kavala kalesine doğru tırmanıyoruz. Kaleye doğru çıkarken ünlü Osmanlıdan kalma tarihi oteli görüyoruz ve daha sonra Kavalalı Mehmet Ali Paşanın evini görüyoruz. Daha sonra kaleye varış noktasına yaklaşırken Osmanlı döneminden kalan camiyi görüyoruz ve kaleden Kavala’nın eşsiz güzelliğini izliyoruz. Kaleyi gezdikten sonra limana doğru inerken Osmanlı dönemine ait o zamanlar şehre temiz su taşıyan su kemerlerini görüyoruz ve serbest zaman ile Kavala halkının arasına karışıyoruz. Serbest zamanımızdan sonra Selanik’e doğru yola koyuluyoruz ve yaklaşık 160 km’lik  yolumuzun ardından otelimize tekrardan varıyoruz.

 3.Gün Kalampaka

Sabah erken saatlerde kahvaltımızı otelimizde yaptıktan sonra Kalampaka için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 230 km’lik yolculuğumuzun ardından Kalampaka şehrine giriş yapıyoruz. Kalampaka şehrine girerken bizleri 300 metre yükseklikteki kayalar üzerine orta çağda inşa edilmiş manastır ve kiliseler bizi karşılıyor. Burada en önemli iki manastırı ziyaret ettikten sonra şehir merkezinde serbest zaman ile Kalampaka halkının içine karışıyoruz ve daha sonra buradan Selanik için tekrardan yola çıkıyoruz.

 4.Gün

Sabah saatlerinde otelimizde kahvaltımızı yapıyoruz ve serbet zaman ile Selanik ve Yunanistan’a veda etmeden son kez sahilde kahvelerimizi yudumluyoruz veya biraz alış-veriş yapıyoruz. Daha sonra tekrardan buluşup Selanik Makedonya Uluslararası Havaalanına doğru yola çıkıyoruz. Havaalanında gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından Yunanistan’a veda ederken gezimizi burada sonlandırıyoruz ve tekrardan yeni bir turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 DAHİL OLAN HİZMETLER

1.istanbul – Selanik gidiş dönüş uçak bileti.

2.Tüm rehberlik hizmetleri ve transferler (Havaalanı -Hotel-Havaalanı) .

3.Belirtilen standartta 3 Gece Konaklama – Kahvaltı .

4.Turda yazılı olan tüm noktaların belirtildiği gibi  görülmesi (Bazen panoramik bazen rehber eşliğinde )

5.Tur boyunca otobüs.

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

1.Tur boyunca bütün öğle ve akşam yemekleri .

2.Tur boyunca yollarda ve otelde alınan tüm içecekler.

3.Bütün özel harcamalar (hediyelik vs.)

4.Yurt dışı çıkış harç pulu 

5.Tur boyunca ekstra düzenlenecek aktiviteler.(Makedon gecesi vs.)

6.Tur boyunca tüm bahşişler.

Yukarıda belirtilen programda bir ziyaret sırası yoktur. Ziyaret sıralaması değişebilir ama içerik değişemez.

 
Hizmet Özellikleri
  • İstanbul – Selanik gidiş dönüş uçak bileti.
  • Tüm rehberlik hizmetleri ve transferler (Havaalanı -Hotel-Havaalanı)
  • Belirtilen standartta 3 Gece Konaklama – Kahvaltı
  • Turda yazılı olan tüm noktaların belirtildiği gibi görülmesi (Bazen panoramik bazen rehber eşliğinde)
  • Tur boyunca otobüs
 
Foto Galeri

 

 

Satın Al

20.11.2021
809
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.