Sırbistan (Vizesiz) 3 Gece – 4 Gün

100% Memnuniyet

BELGRAD, (3Gece 4Gün)

Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği Sırp başkenti olan Belgrad, yaklaşık 1,7 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Sıra dışı bir yer olması nedeniyle, neolitik ​​zamanlarından bu yana insanları cezbetmiş ve bu da onu Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri haline getiriyor. Belgrad’da yaklaşık 300 kültür anıtının, 70’den fazla kütüphanenin, 30 tiyatro, 50 müzenin, 40 kilisenin ve 700’den fazla arkeolojik alanın bulunduğu Belgrad bugün muhteşem kültürel ve tarihi yapılara sahiptir. Bir turistik yer olan Belgrad, gece hayatı, gastronomisi ve mükemmel restoranlarıyla da ünlüdür.

1.Gün: BELGRAD’a varış Belgrad Havaalanı “Nikola Tesla” da buluşma ve karşılama. Otobüsle panoramik  gezi turu için havaalanından ayrılma; Yeni Belgrad, lüks yerleşim bölgesi Dedinje ve pitoresk Eski şehir dahil olmak üzere çeşitli şehir merkezlerini dolaşarak Aziz Sava Kilisesi’ndeki fotoğraf  noktasına geliyoruz –( dünyanın en büyük Ortodoks kiliselerinden biri.). Kiliseyi ziyaret ettikten sonra, şehir turuna devam ediyoruz; Slavija Meydanı, Belgrad Sarayı, Belediye Binası, Federal Parlamento, Terazije Caddesi, Ulusal Tiyatro, Ulusal Müze, Üniversite ve daha fazlası. Öğrenci Meydanı’ndaki durak noktası ve Belgrad’daki en büyük ve en güzel park olan aynı zamanda Sırp başkentinin en önemli kültürel ve tarihi kompleksi olan Kalemegdan da kısa bir yürüyüş; Parka doğru gezinerek Kalemegdan Kalesi, Askeri Müze, Saat Kulesi, Victor’un ünlü anıtı, Aziz Petka Kilisesi vb. gezilecek. Otele transfer; Dinlenme zamanı; 19:30 da canlı müzik eşliğinde akşam yemeği için Bohemya semti  Skadarlija’ya hareket; Otele otobüsle transfer; Geceleme otelde.

Yemekli , müzikli Sırp gecesi  : 45 Euro

2. Gün: BELGRADE-NOVI SAD-PETROVARADIN-SREMSKI- KARLOFCA -BELGRADE Kahvaltı; Novi Sad, Petrovaradin ve Sremski, Karlofca’ya bir günlük extra tura çıkma; Voyvodina eyaletinin başkenti Novi Sad’a varış; Büyük şehir meydanlarına ve bulvarlara panoramik yolculuk yaptıktan sonra, kısa bir yürüyüş turu yapacağız: Özgürlük Meydanı ve yaya bölgesi, Katedral, Belediye Sarayı, Svetozar Miletic heykeli, Zmaj Jovina caddesi, Bishop Sarayı, Dunavska caddesi, Ortodoks kilisesi; Kahve ya da alışveriş için serbest zaman; “Tuna Cebelitarık’ı” olarak adlandırılan iyi korunmuş Petrovaradin kalesine kısa bir otobüs yolculuğu ; Petrovaradin’i gezdikten sonra, otobüs ile Sremski Karlovci’deki “Tuna” restoranına devam ediyoruz; öğle yemeği; Öğle yemeğinden sonra küçük barok kasaba Sremski Karlovci’ye doğru yürüyüş turu: Ortodoks Kilisesi, Patriklik Mahkemesi, İlahiyat Okulu, Dilbilgisi Okulu, Dört Aslan Çeşmesi; Burada serbest zaman içinde kahve molası sonra otobüsle otele hareket.

Tam gün Novi Sad – Petrovaradin – Karlofca (öğle yemekli) : 65 Euro

 03.Gün : Belgrad 

Sabah kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz extra olarak Avala Kulesi & Tito’nun mezarı & Zemun & tekne turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak Mareşal  Tito’nun anıt mezarını ziyaret edeceğiz . Ardından Zemun’a gidiyoruz. Zemun’da Avusturya-Macaristan dönemine ait köşkler, çarşı, meyhaneler sokağı, eski tiyatro , Zemun parkını, görüyoruz. Sahilde kısa bir fotoğraf molasının ardından teknemize geçiyoruz. Tekne turunda Sava nehri ve Tuna nehrinin birleştiği noktadan başlayıp, tüm Belgrad’ı panoramik olarak görüyoruz. Yaklaşık bir saat süren tekne turunun ardından nehir kenarında kurulmuş yüzen restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Turun bitimiyle beraber otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Tam Gün Tito Mezarı & Zemun & Tekne turu ( Öğle yemekli ) : 65 Euro

 28.01. BELGRADE’den ayrılış Erken kahvaltı; Belgrad Uluslararası Havaalanı “Nikola Tesla” ya hareket.

 DAHİL OLAN HİZMETLER

1.istanbul – Selanik gidiş dönüş uçak bileti.

2.Tüm rehberlik hizmetleri ve transferler (Havaalanı -Hotel-Havaalanı) .

3.Belirtilen standartta 3 Gece Konaklama – Kahvaltı .

4.Turda yazılı olan tüm noktaların belirtildiği gibi  görülmesi (Bazen panoramik bazen rehber eşliğinde )

5.Tur boyunca otobüs.

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

1.Tur boyunca bütün öğle ve akşam yemekleri .

2.Tur boyunca yollarda ve otelde alınan tüm içecekler.

3.Bütün özel harcamalar (hediyelik vs.)

4.Yurt dışı çıkış harç pulu 

5.Tur boyunca yukarıda fiyatlarıyla belirtilmiş ekstra düzenlenecek aktiviteler.

6.Tur boyunca tüm bahşişler.

Yukarıda belirtilen programda bir ziyaret sırası yoktur. Ziyaret sıralaması değişebilir ama içerik değişemez.

 
Hizmet Özellikleri
  • İstanbul – Selanik gidiş dönüş uçak bileti
  • Tüm rehberlik hizmetleri ve transferler (Havaalanı -Hotel-Havaalanı)
  • Belirtilen standartta 3 Gece Konaklama – Kahvaltı
  • Turda yazılı olan tüm noktaların belirtildiği gibi görülmesi (Bazen panoramik bazen rehber eşliğinde)
  • Tur boyunca otobüs
 
Foto Galeri

 

 

Satın Al

20.11.2021
1.028
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.