Yunanistan (Vizeli)

100% Memnuniyet

SELANİK-YANYA-PARGA-METEORA(KALAMBAKA)-SELANİK

1.Gün

Sabah erken saatlerinde havaalanında buluşuyoruz ve check-in işlemlerimizin ardından Yunanistan’ın ikinci büyük şehri olan Selanik (Thessaloniki) şehrine doğru uçuyoruz. Yolculuğumuzun ardından Selanik Makedonya Uluslararası Havaalanına iniş yapıyoruz. Burada gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanmasından sonra lüks otobüslerimiz Yanya (İoannina) şehrine doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 300 km’lik yolculuğumuzun ardından Yanya şehrine varıyoruz. Burada Çeşme camii Arslan Paşa Camisi, Yanya Kalesini ziyaret ettikten sonra göl etrafında kısa bir turdan sonra otelimize yerleşiyoruz.

2.Gün

Sabah saatlerinde kahvaltımızı yaptıktan sonra Yanya’dan Sivota’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 100 km’lik yolumuzdan sonra Sivota kasabasına varıyoruz. Bu güzel şirin kasabayı gezdikten sonra bir sonraki rotamız olan Parga’ya devam ediyoruz. 65 km’lik yolculuğumuzun ardından Parga’ya verıyoruz. Parga şehrine giriş yaparken sol tarafımızda bizi Adriyatik denizi sağ tarafımızda ise yemyeşil tepeler karşılıyor. Parga 1624 tarihli bir Venedik Kalesine ev sahipliği yapan ortaçağa ait şirin bir liman şehridir. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra otelimize dönmek üzere Yanya’ya doğru yola çıkıyoruz. 100km’lik yolculuğumuzun ardından Yanya şehrine geri varıyoruz.

3.Gün

Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Yanya şehrine veda ederken Kalampaka’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 110 km’lik yolculuğumuzdan sonra. Kalampaka şehrine girerken bizleri 300 metre yükseklikteki kayalar üzerine orta çağda inşa edilmiş manastır ve kiliseler bizi karşılıyor. Burada en önemli iki manastırı ziyaret ettikten sonra şehir merkezinde serbest zamanımızı halkın arasına karışarak değerlendiriyoruz. Daha sonra otelimize giriş yapıyoruz

4.Gün

Sabah saatlerinde kahvaltımızı yaptıktan sonra otelimizden ayrılıp Selanik’e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 230 km’lik yolculuğumuzdan sonra Selanik’e varıyoruz. Şehir turumuza panoramik olarak başlarken, kordon, beyaz kule, döner kule, Fuar, Kamara meydanı, Aristoteles meydanı, Selanik kalesini gezerken Selanik’in en önemli kilisesi olan Aziz Dimitris kilisesini ziyaret ediyoruz. Ardından Atatürk’ün evinin ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Daha sonra serbest zaman ile halkın arasına karışıyoruz. Rehberimizin bize göstereceği yerde ve saatte tekrar buluştuktan sonra Selanik Makedonya Havaalanına doğru yola çıkıyoruz. Havaalanında gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından Yunanistan’a veda ederken gezimizi burada sonlandırıyoruz ve tekrardan yeni bir turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 DAHİL OLAN HİZMETLER

1.İstanbul – Selanik gidiş dönüş uçak bileti.

2.Tüm rehberlik hizmetleri ve transferler (Havaalanı -Hotel-Havaalanı) .

3.Belirtilen standartta 3 Gece Konaklama – Kahvaltı .

4.Turda yazılı olan tüm noktaların belirtildiği gibi  görülmesi (Bazen panoramik bazen rehber eşliğinde )

5.Tur boyunca otobüs.

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

1.Tur boyunca bütün öğle ve akşam yemekleri .

2.Tur boyunca yollarda ve otelde alınan tüm içecekler.

3.Bütün özel harcamalar (hediyelik vs.)

4.Yurt dışı çıkış harç pulu 

5.Tur boyunca ekstra düzenlenecek aktiviteler.(Makedon gecesi vs.)

6.Tur boyunca tüm bahşişler.

Yukarıda belirtilen programda bir ziyaret sırası yoktur. Ziyaret sıralaması değişebilir ama içerik değişemez.

 
Hizmet Özellikleri
  • İstanbul – Selanik gidiş dönüş uçak bileti.
  • Tüm rehberlik hizmetleri ve transferler (Havaalanı -Hotel-Havaalanı)
  • Belirtilen standartta 3 Gece Konaklama – Kahvaltı
  • Turda yazılı olan tüm noktaların belirtildiği gibi görülmesi (Bazen panoramik bazen rehber eşliğinde)
  • Tur boyunca otobüs.
 
Foto Galeri

 

 

Satın Al

20.11.2021
469
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.