Karadeniz

100% Memnuniyet

**TURUMUZ ANKARA ÇIKIŞLI OLUP KATILMAK İSTEYEN MİSAFİRLERİMİZ UÇAK VEYA OTOBÜS İLE ANKARAYA GÖNDERİLECEKTİR.

1. GÜN

Ankara`dan Hareket

Belirtilen noktalarda buluşmamızın ardından gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2. GÜN

Ordu – Boztepe – Giresun Kalesi – Giresun Adası – Trabzon – Atatürk Köşkü – Kazaziye – Ayasofya Müzesi

Gerekli molalar sonunda Ordu’ya varıyor ve Boztepe’den Ordu ve Karadeniz’in muhteşem manzarasını eşliğinde ikramımız olan yöresel köy kahvaltımızı yapıyoruz. Teleferikle Boztepe’den indikten sonra sahil yolu boyunca hareket ederek Giresun Kalesi’ni ve Karadeniz’in imara uygun tek adası olan Giresun Adası’nı da fotoğraflayarak Trabzon’a hareket ediyoruz. Trabzon merkezde bulunan Atatürk’ün Köşkünü ve 13.yy Bizans kilisesi Ayasofya Camisini gezdikten sonra Trabzon’da Kazaziye sanatı hakkında bilgilendiriliyor ve alış veriş imkânı sunuyoruz. Bıçaklarıyla ünlü Sürmene’de bir bıçakçıyı ziyaret ettikten sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olup; Boztepe’de serpme köy kahvaltı olarak sunulacaktır.

Öğle Yemeği: Ekstra Menü fiyatları geçerlidir. Giresun’da Karadeniz Pide çeşitlerini tavsiye ederiz.

Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olup; Otelde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır.

Konaklama: Deniz Konak Otel, Green Suada Otel, Peronti Otel vb

Güzergah: Ankara – Hopa (900 km)

3. GÜN

Batum – Gonio Kalesi – Medea Heykeli – Piazza Meydanı – Poseidon Heykeli – Alfabe Kulesi – Ali ve Nino Heykeli – Botanik Bahçesi – Boulevard – Yüzme Molası

Otelimizde alacağımız kahvaltımız ardından pasaportla veya nüfus cüzdanlarımızla Sarp Sınır Kapısından Batum’a geçiyoruz. Batum’da Saint Andrew heykelinin heybetine tanıklık ettikten sonra; Gonio Apsaros Kalesi’nin panoramik olarak görüyoruz. Kentin heyecan verici köşelerinden olan ünlü Batum Botanik Bahçesi’nin seyir terasından Batum’u ve botanik bahçesinin fotoğrafladıktan sonra Piazza Meydanı’na gidiyoruz ve ardından Avrupa meydanında kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Altın postu tutan Medea Heykeli’ni görüp, sonrasında, Tiyatro Meydanı’nda, Altın renkli Poseidon Heykeli’ni görüp fotoğraf molası veriyoruz. Dünyadaki 14 yazı sisteminden biri olan Gürcü Alfabesini görebileceğimiz Alfabe Kulesi ve aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli’ni görüp. Şehri tanımak için ve dileyen misafirlerimizin hava şartlarına göre yüzme molası verebileceği; dileyenlerin alış veriş ve yürüyüş yapabileceği muhteşem Boulevard‘da serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz. 

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelimizde açık büfe kahvaltı olarak sunulacaktır 

Öğle Yemeği: Ekstra Menü fiyatları geçerlidir. Batum merkezdeki Riviera Restorandaki yöresel Gürcü menülerini tavsiye ederiz.

Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelimizde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır 

Konaklama: Zafran Otel vb.

Güzergah: Hopa – Batum – Ayder Yaylası (300 km)

4. GÜN

Ayder Yaylası – Rafting – Kalegon – Gelintülü Şelalesi – Rize Bezi – Uzungöl

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından  Ayder Yaylasın’da Kalegon mevkiine hareket ediyoruz ve Gelintülü Şelalesini görüp dileyen misafirlerimiz yaylaya doğru kısa bir yürüyüş yapabilirler. Dünyada  korunma altındaki 200 Ekolojik bölgeden biri olan Fırtına Vadisi’ne yöneliyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz heyecanlı bir rafting turu yapabilirler. Rafting molası sonrasında Uzungöl’un yolunu tutuyoruz. Burada Göl etrafında yürüyüş veya diğer aktivitelerden yararlanmak üzere bir serbest zaman sunduktan sonra ünlü kiremitli köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Canlı müzik ve Karadeniz Show eşliğinde akşam yemeği sonrasında konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelimizde açık büfe kahvaltı olarak sunulacaktır.

Öğle Yemeği: Ekstra Menü fiyatları geçerlidir. Fırtına Vadisinde Alabalık menülerini tavsiye ederiz.

Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olup; Otelde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır.

Konaklama: Konak Park Otel veya Amazon Otel Giresun vb.

Güzergah: Ayder – Trabzon (250 KM)

5. GÜN

Akçaabat – Ordu Fındık – Fatsa – Samsun – Terme – Ünye – Bandırma Vapuru – İlk Adım Anıtı

Otelimizde alacağımız kahvaltımız ardından yola çıkarak; Akçaabat’ta denize nazır çay keyfi yapıyoruz. Buradan fındığın memleketi Ordu’da fındık üretimi hakkında bilgilendirilip alış veriş yapabileceğimiz bir yerel fındık ürünleri mağazasını ziyaret ediyoruz. Terzi Fikri’nin memleketi Fatsa gördükten sonra Ünye ve Terme üzerinden Kurtuluş mücadelesinin başlangıç noktası olan Samsun’a ulaşıyoruz. Burada Bandırma Vapuru ve İlk Adım Anıtı gezdikten sonra Ankara’ya hareket ediyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelimizde açık büfe kahvaltı olarak sunulacaktır

Öğle Yemeği: Ekstra Menü fiyatları geçerlidir Terme’de yöresel menülerin sunulduğu restoranları tavsiye ederiz. 

Akşam Yemeği: Ekstra Menü fiyatları geçerlidir. Amasya veya Sungurlu’da yöresel menülerin sunulduğu restoranları tavsiye ederiz.

Konaklama: Konaklama yoktur

Güzergah: Akçaabat – Ankara (740 km)

 
Hizmet Özellikleri
  • Kahvaltı
  • Öğle Yemeği
  • Akşam Yemeği
  • Konaklama
  • Transfer
 
Foto Galeri

 

 

Satın Al

20.11.2021
1.152
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.