Karadeniz (7 Gece – 8 Gün)

100% Memnuniyet

1.GÜN  ANTALYA – SİNOP

Akşam saat 16.00 ’ da Antalya’dan hareket edeceğiz . Afyon İstiklal Tesislerinde 30 dakika dinlenme ihtiyaç molası vereceğiz. Ankara , Çankırı , Ilgaz , Kastamonu’da sabah kahvaltısının ardından , Sinop’a hareket ediyoruz. 1. gecemiz araç yolculuğunda geçecektir.(imkanlar el verir ise Ankara’ya kadar Uçak yolculuğu yapılacaktır , Fiyat farkı olmaksızın.)

NOT: Uçak yolculuğu olur ise 1 gece otel konaklaması azalacaktır.

2.GÜN  SİNOP – SAMSUN

  Sinop ziyaretleriyle turumuza başlayacağız. Ziyaret ve Ören yerleri : Hanönü , Boyabat İstikametinden Sinop’a varış . Hamsilos Koyu, Kent Meydanı , Gemi Market Atölyesi , Tarihi Sinop Cezaevi (Karakol , Kale , Hapishane Ziyareti) , Samsun’a haraket Samsun İlkadım Anıtı ardından öğle yemeği (serbest zaman 45 dk) . Mantika Palace , ( Atatürk Evi) , Bandırma Vapuru ziyaretleri ardından Samsun’da bulunan otelimize yerleşiyoruz . YP akşam yemeğimizi otelde alıyoruz.

KONAKLAMA : SAMSUN KONAKS OTEL

3.GÜN  ORDU – GİRESUN – AKÇAABAT – TRABZON

Sabah kahvaltımızı otelimizden aldıktan sonra  Ordu’ya hareket ediyoruz . Boztepe  ziyareti ( Teleferik ücreti Extra). Giresun kalesi ( Panoromik ) , Giresun Adası (panaromik), Akçaabat’ta öğle yemeği’nin (‘Akçaabat köfte önerilir’) ardından Trabzon’da Ayasofya Müzesini ziyaret ediyoruz . Müze ziyaretini tamamladıktan sonra Kazaziye ve Telkari sanatlarını görebileceğimiz Saray Gümüş’e uğruyoruz. Burada sergilenen eserleri görüp el sanatları hakkında bilgi alıyoruz , Meşhur Sürmene Bıçaklarını tanıtıldığı atölyeyi ziyaret ediyoruz . Atatürk Köşkü’nü gezmeye başlıyoruz. Köşk içinde ve bahçesindeki fotoğraf çekimlerimizden sonra sizlere sevdiklerinizle baş başa Karadeniz’i keşfedebilmeniz ve dilediğiniz gibi alışveriş yapabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Verilecek serbest zamanın ardından rehberimizin belirteceği yer ve saatte sizlerle buluşarak akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.  Otel’de konaklayacağız. Akşam yemeğimizi’de Otel’de alacağız.

KONAKLAMA : TRABZON BÜYÜK SÜMELA OTEL

4.GÜN  TRABZON – SÜMELA MANASTIR – UZUNGÖL – RİZE – AYDER

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Maçka üzerinden Sümela Manastırı panoramik olarak görülüp fotoğraflanacaktır. (Yapılan Restorasyon Çalışmaları Nedeniyle Sümela Manastırı Kapalıdır. Tur günümüze kadar ziyarete açılır ise gezilecektir.) Sonrasın da Uzungöl’e hareket ediyoruz. Uzungölü en yüksek noktadan fotoğraflayabileceğimiz , Karadeniz’in doğasına tekrar hayran kalacağımız gezimizi gerçekleştiriyoruz.Öğle yemeğini Uzungöl’de alıyoruz. Uzungöl’den ayrılmak üzere yola çıktığımızda yolumuz üzerinde bulunan tarihi Hapsiyaş Köprüsü’ne uğruyoruz. Rize şehir merkezini geziyoruz. Rize’de bulunan çay fabrikası ziyaretimizi yapıyoruz. Çaylarımızı yudumladıktan sonra Çayeli üzeri Kaçkar Milli Parkı’na hareket ediyoruz. Fırtına Deresi’nin muhteşem doğa manzarası eşliğinde yapacağımız yolculukla Ayder Yaylası’na çıkıyoruz.Rize Kalesi ziyareti , kale içersinde nefis Rize şehri manzarası eşliğinde çay molası . Kaçkar Dağları Milli parkı , Çamlıhemşin ziyareti, Fırtına vadisi , Yöresel öğlen yemeği molası ardından Kaçkar Dağlarına dayanan 1150  rakımlı Ayder yaylasına varış , Yaylaya çıkış ardından Ayder yaylasında yürüyüşün sonrasında konaklayacağımız otele geçiyoruz akşam yemeğimizi alıyoruz.

KONAKLAMA :  RİZE İNCİLER KONAĞI

5.GÜN (HOPA-BATUM-ARTVİN )

Sabahın erken saatlerinde otelden çıkıp Gürcistana geçiyoruz. Batum Karadenizin Las Vegası olarak da adlandırılır. Batum heykeller şehrinde yapacağımız şehir gezisi ve dünyaca meşhur Botanik parkı da gezdikten sonra ,Yüksek tepeler, masmavi bir deniz ve yemyeşil ormanın tam ortasında kurulu olan Batum, Gürcistan‘ın Acara Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti. Sovyet Rusya Dönemi’ni yansıtan mimari yapılar, manolya ağaçlarının sıralandığı geniş bulvarlar, birbirinden özgün parklar ile Batum için bir heykeller şehri denebilir. Batum Bulvarı, şehir merkezindeki plaja paralel uzanan 7 km uzunluğunda palmiyelerle süslü bulvar; kafeleri, çeşmeleri, heykelleri ve park alanları ile dikkat çekiyor. Piazza Meydanı (Piazza Square), Batum’un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor.Tiyatro Meydanı, Altın renkli Poseidon Heykeli ve rengarenk çiçekleriyle, şehrin renkli meydanlarından biri olan Tiyatro Meydanı. ise görülmeye değer. Meydanın hemen yanında da opera binası bulunuyor. Tiyatro Meydanı’nda yer alan deniz tanrısı Poseidon Heykeli ise şehrin en görkemli heykellerinden birisi.Avrupa Meydanı, şehrin ana meydanı olarak geçiyor. Sıcak yaz akşamlarında çocuk cıvıltılarına ve hoş sohbetlere ev sahipliği yapan parkın merkezinde yer alan, elinde altın koyun postu ile Medea Heykeli. Astronomik Saat (Astronomic Clock), Prag ve Venedik’teki astronomik saatlerin bir benzerini de Batum’da bulmak mümkün. Chacha Tower, İzmir Konak Saat Kulesi’nin bir kopyası olan, 25 metre yüksekliğinde, 4 çeşmeli kule Liman yakınında yer alıyor. Aşk Heykeli (Ali ve Nino Heykeli), Batum Limanın hemen yakınında deniz kıyısında bulunan, 7 metre yüksekliğinde metalden yapılmış heykel, görmesi gereken önemli bir sanat eseri olarak geçiyor. Alfabe Kulesi, 2012 yılında yapılan 130 metre uzunluğundaki Alfabe kulesi, kökeni 5. Yüzyıla kadar giden ve dünyada yaşayan 12 alfabe türünden biri olan Gürcü Alfabesine ithafen yapılmış. Borçka , karagöl ziyaretimizin ardından otelimize geçiyoruz.

KONAKLAMA : RİZE İNCİLER KONAĞI

6.GÜN AMASYA – ÇORUM

Sabah kahvaltısından sonra Amasya istikametine hareket ediyoruz ve Yeşilırmak nehrinin kenarında bulanan şehzadeler şehri Amasya’ya ulaşıyoruz. Şehri nehir boyunca 7 tane köprü kuzey-güney yönünde birbirine bağlar. Amasya kent dokusunun çeşitli yerlerinde, özellikle Yeşilırmak sahil şeridinde görsel bir şekilde yer almakta olan geleneksel Osmanlı Evi örnekleri Amasya mimarî yapıları içerisinde önemli bir grup teşkil etmektedir. Darüşşifa (Bimarhane)1308-1309 yılında İlhanlı Hükümdarı Sultan Muhammed Olcaytu ve hanımı İldus Hatun adına yaptırılmıştır.Hazeranlar Konağı (Müze Ev)

Sultan II. Bayezid Külliyesi

Sultan II. Bayezid adına 1485-86 yılında yaptırılan külliye; cami, medrese, imaret türbe ve şadırvandan oluşmaktadır

Ferhat Su Kanalı Geç Hellenistik – Erken Roma dönemine aittir. Antik Amasya Kenti’nin su ihtiyacını karşılamak üzere yapılmıştır. Kayalar oyulup tüneller açılarak, yer yer duvar şeklinde tonozlu bir biçimde arazi eğimine göre, su terazisi sistemine uygun olarak yapılmıştır. Bu durumuyla ünlü “Ferhat ile Şirin Efsanesi”‘ne konu edilmiş olup, halk arasında “Ferhat Su Kanalı” olarak bilinmektedir.

Amasya gezi programını tamamlayıp , konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.

KONAKLAMA : ÇORUM ANİTTA OTEL

7.GÜN ÇORUM – KAPADOKYA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından sonrasında, Kapadokya’ya geçerek ,Oradan Avanos’da bulunan çömlek atölyesin’de çömlek yapımını izliyor sonrasında otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeğimizi alıyoruz.

KONAKLAMA : KAPADOKYA KARTAL OTEL

8.GÜN KAPADOKYA – ANTALYA

Derbent vadisi , Paşabağ , Güvercinlik vadisi , Göreme Açık Hava Müze ziyaretlerinin ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Kaymaklı Yeraltı Şehri ziyaretimizi gerçekleştirerek Konya istikametinden Antalya’ya dönüyoruz.

NOT: Zaman el verir ise Mevlana Ziyaretimizi gerçekleştireceğiz.

ÖZEL NOTLAR

REHBERİMİZ PROGRAMIN ASLINA SADIK KALMAK KAYDIYLA TUR PROGRAMINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKI SAKLIDIR.OTEL DEĞİŞİKLİKLERİ AYNI OLMAK ŞARTI İLE OTEL DEĞİŞİKLİĞİ YAPMA HAKKIMIZ SAKLIDIR. GÜRCİSTAN İLE TÜRKİYE DEVLETLERİ ARASINDA YAPILAN ANLAŞMA GEREĞİ T.C. VATANDAŞLARI BATUM’A ÜZERİNDE FOTOĞRAF VE T.C. KİMLİK NUMARASI BULUNAN NÜFUS CÜZDANI İLE GEÇİŞ YAPABİLMEKTEDİR. BUNUN DIŞINDAKİ KİMLİK KARTLARI İLE GEÇİŞ YAPILAMAMAKTADIR.

* 6 YAŞ ÜZERİ ÇOCUKLARIN KİMLİKLERİNDE FOTOĞRAF OLMASI GEREKMEKTEDİR.

*18 YAŞ KÜÇÜKLER İÇİN AİLE FERTLERİNDEN 1 VE ANNE VE BABADAN MUAFFAKATNAME ALINACAKTIR.

* GÜRCİSTAN HÜKÜMETİ ESKİ, DEFORME OLMUŞ, KENARLARI BOZULMUŞ OLAN KİMLİK İLE GİRİŞ YAPMAYI KABUL ETMEMEKTEDİR. NÜFÜS CÜZDANI İLE GÜRCİSTANA SEYAHAT EDECEK 18 YAŞINDAN KÜÇÜK VATANDAŞLARIMIZ ANNE VE BABALARI İLE VEYA ANNE VE BABALARINDAN HERHANGİ BİRİSİ YANINDA OLMADIĞI TAKDİRDE 18 YAŞ ALTI MİSAFİRLERİMİZİN BATUMA GEÇİŞLERİ İÇİN NOTERDEN ONAYLI MUVAFAKATNAME ALMALARI GEREKMEKTEDİR.

* GÜRCİSTAN’A AĞRI KESİCİLER BAŞTA OLMAK ÜZERE İLAÇ SOKMAK KESİNLİKLE YASAKTIR.

* HERHANGİ BİR NEDENLE SINIRDAN GEÇİŞİNE İZİN VERİLMEYEN MİSAFİRLERİMİZ SARP SINIR KAPISINDA KAFİLEYİ BEKLEYECEKTİR. BU KONUDA ACENTAMIZIN HERHANGİ BİR SORUMLULUĞU YOKTUR.

REHBERİMİZ GEREKLİ GÖRDÜĞÜ DURUMLARDA PROGRAMIN AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR. VERİLECEK SERBEST ZAMAN SÜRELERİ ZİYARET EDİLECEK DURAKLARDA KALIŞ SÜRELERİ REHBERİMİZ VE TUR SORUMLUMUZ TARAFINDAN BELİRTİLECEKTİR.

*REZERVASYON SIRASINDA KESİNLİKLE YER GARANTİSİ VERİLMEZ. MİSAFİRLERİMİZİN YERLERİ ÇEKİLECEK KOLTUK KURASI İLE BELLİ OLACAK VE TURUMUZUN İKİNCİ GÜNÜNDEN İTİBAREN 2 KOLTUK KAYARAK OTURMA DÜZENİ SAĞLANACAKTIR.

* KATILIMCILARIMIZIN RAHATLIKLA TAŞIYABİLECEKLERİ KÜÇÜK BİR SIRT ÇANTASI BULUNDURMALARI, BOL VE SPOR KIYAFETLER İLE TOPUKSUZ, TERCİHEN SPOR AYAKKABI GİYMELERİ, OTELDE KULLANMAK İÇİN TERLİK BULUNDURMALARI, YANLARINA KÜÇÜK BİR ŞEMSİYE VE YAĞMURLUK, HAFİF KALIN VE UZUN KOLLU BİR HIRKA ALMALARI, FOTOĞRAF VE VİDEO ÇEKİMİ İÇİN GEREKLİ EKİPMAN, TELEFON ŞARJLARI İÇİN POWERBANK VE YETERLİ BÜYÜKLÜKTE HAFIZA KARTI ALMALARI TAVSİYE EDİLİR.

* SINIR KAPISINDAN GEÇİŞ İÇİN EĞER EVLİ VE TEK GİDİYORSANIZ NOTER’DEN İZİN TASDİKNAMESİ ALINMALIDIR.

http://www.ktu.edu.tr/dosyalar/eyi_960b7.pdf  BU İNTERNET SİTESİNDEN VE  DİĞER SİTELERDEN MEMUR VE SİVİL GEÇİŞLERİ İNCELEYENİZ.

UYARI : SINIR KAPSINDAN GEÇİŞLER İÇİN AYRICA ARAŞTIRMA YAPMANIZI TAVSİYE EDERİZ.

ÇOK ÖNEMLİ NOT !!!: Batum’a geçiş sırasında kapıdan yaşanan sıkıntıların sonuçlarından acentamız sorumlu değildir.

ÖZEL NOTLAR

REHBERİMİZ PROGRAMIN ASLINA SADIK KALMAK KAYDIYLA TUR PROGRAMINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKI SAKLIDIR.OTEL DEĞİŞİKLİKLERİ AYNI OLMAK ŞARTI İLE OTEL DEĞİŞİKLİĞİ YAPMA HAKKIMIZ SAKLIDIR. GÜRCİSTAN İLE TÜRKİYE DEVLETLERİ ARASINDA YAPILAN ANLAŞMA GEREĞİ T.C. VATANDAŞLARI BATUM’A ÜZERİNDE FOTOĞRAF VE T.C. KİMLİK NUMARASI BULUNAN NÜFUS CÜZDANI İLE GEÇİŞ YAPABİLMEKTEDİR. BUNUN DIŞINDAKİ KİMLİK KARTLARI İLE GEÇİŞ YAPILAMAMAKTADIR.

* 6 YAŞ ÜZERİ ÇOCUKLARIN KİMLİKLERİNDE FOTOĞRAF OLMASI GEREKMEKTEDİR.

*18 YAŞ KÜÇÜKLER İÇİN AİLE FERTLERİNDEN 1 VE ANNE VE BABADAN MUAFFAKATNAME ALINACAKTIR.

* GÜRCİSTAN HÜKÜMETİ ESKİ, DEFORME OLMUŞ, KENARLARI BOZULMUŞ OLAN KİMLİK İLE GİRİŞ YAPMAYI KABUL ETMEMEKTEDİR. NÜFÜS CÜZDANI İLE GÜRCİSTANA SEYAHAT EDECEK 18 YAŞINDAN KÜÇÜK VATANDAŞLARIMIZ ANNE VE BABALARI İLE VEYA ANNE VE BABALARINDAN HERHANGİ BİRİSİ YANINDA OLMADIĞI TAKDİRDE 18 YAŞ ALTI MİSAFİRLERİMİZİN BATUMA GEÇİŞLERİ İÇİN NOTERDEN ONAYLI MUVAFAKATNAME ALMALARI GEREKMEKTEDİR.

* GÜRCİSTAN’A AĞRI KESİCİLER BAŞTA OLMAK ÜZERE İLAÇ SOKMAK KESİNLİKLE YASAKTIR.

* HERHANGİ BİR NEDENLE SINIRDAN GEÇİŞİNE İZİN VERİLMEYEN MİSAFİRLERİMİZ SARP SINIR KAPISINDA KAFİLEYİ BEKLEYECEKTİR. BU KONUDA ACENTAMIZIN HERHANGİ BİR SORUMLULUĞU YOKTUR.

* REHBERİMİZ GEREKLİ GÖRDÜĞÜ DURUMLARDA PROGRAMIN AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR. VERİLECEK SERBEST ZAMAN SÜRELERİ ZİYARET EDİLECEK DURAKLARDA KALIŞ SÜRELERİ REHBERİMİZ VE TUR SORUMLUMUZ TARAFINDAN BELİRTİLECEKTİR.

*REZERVASYON SIRASINDA KESİNLİKLE YER GARANTİSİ VERİLMEZ. MİSAFİRLERİMİZİN YERLERİ ÇEKİLECEK KOLTUK KURASI İLE BELLİ OLACAK VE TURUMUZUN İKİNCİ GÜNÜNDEN İTİBAREN 2 KOLTUK KAYARAK OTURMA DÜZENİ SAĞLANACAKTIR.

* KATILIMCILARIMIZIN RAHATLIKLA TAŞIYABİLECEKLERİ KÜÇÜK BİR SIRT ÇANTASI BULUNDURMALARI, BOL VE SPOR KIYAFETLER İLE TOPUKSUZ, TERCİHEN SPOR AYAKKABI GİYMELERİ, OTELDE KULLANMAK İÇİN TERLİK BULUNDURMALARI, YANLARINA KÜÇÜK BİR ŞEMSİYE VE YAĞMURLUK, HAFİF KALIN VE UZUN KOLLU BİR HIRKA ALMALARI, FOTOĞRAF VE VİDEO ÇEKİMİ İÇİN GEREKLİ EKİPMAN, TELEFON ŞARJLARI İÇİN POWERBANK VE YETERLİ BÜYÜKLÜKTE HAFIZA KARTI ALMALARI TAVSİYE EDİLİR.

* SINIR KAPISINDAN GEÇİŞ İÇİN EĞER EVLİ VE TEK GİDİYORSANIZ NOTER’DEN İZİN TASDİKNAMESİ ALINMALIDIR.

http://www.ktu.edu.tr/dosyalar/eyi_960b7.pdf  BU İNTERNET SİTESİNDEN VE  DİĞER SİTELERDEN MEMUR VE SİVİL GEÇİŞLERİ İNCELEYENİZ.UYARI : SINIR KAPSINDAN GEÇİŞLER İÇİN AYRICA ARAŞTIRMA YAPMANIZI TAVSİYE EDERİZ. ÇOK ÖNEMLİ NOT !!!: Batum’a geçiş sırasında kapıdan yaşanan sıkıntıların sonuçlarından acentamız sorumlu değildir.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLANLAR :

 • Araç
 • Otobüs İçi İkramlar
 • Rehber
 • Kahvaltı (Otelde)
 • 7 Gece Konaklama
 • Seyehat sigortası
 • 7 akşam yemeği (Otelde)

                                                                                                                                       FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYANLAR :

 • Extra Turlar
 • Otelde Alınacak Extra Harcamalar
 • Özel Harcamalar
 • Tüm Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri (Müze Kartları)
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • 1.gün Sabah kahvaltısı
 • Son gün Akşam yemeği
 • Yurt dışı çıkış harcı 
 • Teleferik Ücreti
 • 18 yaş altı misafirlerimiz için isteden aileden muafakatname
 
Hizmet Özellikleri
 • Araç
 • Otobüs İçi İkramlar
 • Rehber
 • Kahvaltı (Otelde)
 • 7 Gece Konaklama
 • Seyehat sigortası
 • 7 akşam yemeği (Otelde)
 
Foto Galeri

 

 

Satın Al

20.11.2021
885
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.